Produkty

Zapoznaj się z naszą ofertą

Kompensatory techniczne

KOMPENSATORY GUMOWE

DN25-750mm, zakres ciśnień do 16 bar, zakres temperatur do 160st C.
Elastyczne łączniki wykonane z naturalnych lub syntetycznych elastomerów (EPDM, Neopren, Nitryl, Hypalon, Viton, Butyl), guma dobierana w zależności od warunków pracy i medium, jest specjalnie zbrojona, może być wzmocniona pierścieniem stalowym do pracy w podciśnieniu. Używane do transportowania substancji płynnych, zawiesin i gazów pod ciśnieniem we wszystkich zakresach ciśnienia albo w próżni, w szerokim zakresie temperatur. Przyłącza: kołnierzowe (stalowe St37-2 lub 1.4541) owiercone zgodnie z PN6/PN10, PN16 lub gwintowane.

KOLOR MATERIAŁ ZASTOSOWANIE MAX.TEMP
CZARNY
NEOPREN
Aplikacje związane z wodą, systemy chłodzenia wody
90 st C
CZERWONY
EPDM
Systemy związane z gorącą wodą, ogrzewaniem, wentylacją
100 st C
ŻÓŁTY
NITRYL
Transport oleju i gazu, petrochemia
90 st C
ZIELONY
HYPALON
Zakłady chemiczne, transport silnych kwasów ( z wyj. kwasu azotowego i siarkowego)
100 st C
2XCZERWONY
VITON
Aplikacje związane z wysoką temperaturą, transport produktów pochodnych ropy naftowej)
160 st C
BIAŁY
NITRYL
Transport artykułów spożywczych, dystrybucja wody pitnej
80 st C
NIEBIESKI
BUTYL HT
Wysoka temperatura
160 st C

KOMPENSATORY STALOWE

DN15-DN5000mm, zakres ciśnień: PN16 dla średnic do DN1600, PN25 dla średnic do DN800, PN200 dla średnic do DN400.
W standardowym wykonaniu mieszek kompensatora wykonywany jest ze stali kwasoodpornej w gat. 1.4541 lub 1.4571. Przyłącza -w formie końcówek do przyspawania, gwintowych lub kołnierzy (stałych lub obrotowych ) owierconych wg DIN – wykonane są ze stali wg EN 1.0038 lub 1.0305. Możliwość zastosowania osłon – osłony wewnętrzne wykonane ze stali w gat. 1.4541, zewnętrzne wg EN 1.0038. Kompensatory wykonywane w klasie ciśnienia PN 2,5, PN6, PN10, PN16. Kompensacja ruchów osiowych, poprzecznych, kątowych. Szerokie zastosowanie w ciepłownictwie, energetyce, hutnictwie, w przemyśle petrochemicznym i rafineryjnym, w cementowniach.

KOMPENSATORY TKANINOWE

Wykonywane zgodnie z wymaganiami klienta. Elastyczne łączniki przy budowie rurociągów, systemów kanałowych stosowane jako elementy łączące ruchome. Stosowane zwłaszcza dla mediów gazowych takich jak powietrze, spaliny, gazy odlotowe w tym silne gazy alkaliczne i kwaśne powodujące korozję i ścieranie oraz mediów płynnych. Wykonywane z bardzo szerokiej gamy materiałów na bazie elastomerów, fluoropolimerów, wymiary kompensatorów bez ograniczeń. Stosowane w instalacjach z mediami gazowymi do temp. 1200 st C i ciśnieniu do 0,1 MPa przy dużych wydłużeniach i jednoczesnych ruchach poprzecznych i kątowych. W porównaniu z kompensatorami metalowymi i gumowymi są zdecydowanie lepsze do zastosowania wszędzie tam, gdzie dochodzi do dużych złożonych ruchów w instalacji na małej przestrzeni.

Nasi pracownicy służą Państwu pomocą przy doborze odpowiedniego kompensatora na instalacji przemysłowej. W celu dokonania optymalnego doboru takiego kompensatora prosimy o podanie poniższych bardzo istotnych danych przy składaniu zapytania ofertowego:

 • Medium
 • Temperatura i ciśnienie pracy
 • Zakres ruchu kompensacyjnego
 • Długość zabudowy
 • Rodzaj przyłącza

Szablon zapytania o kompensatory do pracowników naszego Działu Handlowego promotor@promotor.katowice.pl

Promotor

Jesteśmy firmą handlową branży narzędziowej z siedzibą w Katowicach od 1995 roku. W ofercie handlowej naszej firmy posiadamy profesjonalne materiały techniczne dla przemysłu, które są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. W roku 2002 rozszerzyliśmy naszą działalność o usługi. Świadczymy usługi w zakresie obróbki cieplnej, naprawy układów automatyki, prac ślusarsko-spawalniczych.

Godziny pracy

 • Poniedziałek07:00 - 15:00
 • Wtorek07:00 - 15:00
 • Środa07:00 - 15:00
 • Czwartek07:00 - 15:00
 • Piątek07:00 - 15:00
 • SobotaZamknięte